Já, malý novorozenec / Petits d’Homme: Les Deux Premières Années de la Vie (2008)

Pět dětí bylo v hledáčku kamery od prvního nádechu až po počátky utváření vlastní identity. Sledujte s námi jejich závratný vývoj v prvních dvou letech jejich života. České znění.

E1 - Rok první
Agáta, Anna, Maé, Alexis a Maxence jsou obratlovci, patří do třídy savců, řádu primátů, rodu lidí a k druhu homo sapiens. Jsou to lidská mláďata. Narodila se před dvěma lety a za tu dobu podnikla neuvěřitelně dobrodružnou cestu. Sledovali jsme těchto pět dětí od prvního nádechu po první slovo. Za tu dobu zdvojnásobily svou výšku, jejich hmotnost je čtyřnásobná, tělo se zpevnilo, začaly myslet a projevilo se u nich sociální chování.

E2 - Rok druhý
Je to právě jeden rok, co Agáta, Anna, Maé, Alexis a Maxence poprvé spatřily světlo světa. Zpočátku musely děti veškeré své úsilí soustředit na přežití. Postupně sílily, začaly zvedat hlavičku, chytat se, brát věci do rukou. Každý z nich se svým způsobem zdokonaloval v pohybu a objevovaly život kolem sebe. Nyní přišel čas na utváření vlastní identity.

http://www.filefactory.com/file/64dorgkya3bn/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part1.rar
http://www.filefactory.com/file/4pgp46vbiq69/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part2.rar
http://www.filefactory.com/file/4i924g74nd6f/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part3.rar
http://www.filefactory.com/file/4z5dried1x2v/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part4.rar
http://www.filefactory.com/file/4dl7d2eprj0v/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part5.rar
http://www.filefactory.com/file/4071fzz30dad/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part6.rar
http://www.filefactory.com/file/8l782lzo5hx/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part7.rar
http://www.filefactory.com/file/18dihkn75lhb/n/Ja_maly_novorozenec-E01.part8.rar
http://www.filefactory.com/file/473zqcjcywl1/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part1.rar
http://www.filefactory.com/file/31j52homu4yz/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part2.rar
http://www.filefactory.com/file/7bcheq3eyhav/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part3.rar
http://www.filefactory.com/file/3m1nn64yh8w3/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part4.rar
http://www.filefactory.com/file/chglps8k6un/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part5.rar
http://www.filefactory.com/file/5yixh0fnhder/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part6.rar
http://www.filefactory.com/file/6hd5hhli5maf/n/Ja_maly_novorozenec-E02.part7.rar

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page