Ženy v boji (2009)

Režisérka Tereza Tara se spolu se scenáristkou Evou Hradilovou pokouší prozkoumat bitevní pole, kde převládají ženy. Sporty jako kendó, rugby a muay thai nemusí být nutně mužskou záležitostí. Je možná proměna ženy po boji ve smyslnou krásku? Jsou jejich aktivity atraktivní pro muže, zvláště muže angažované ve stejném sportu, či nikoliv? Čím je dána jejich přitažlivost? Je to síla, vzhled, skrytá agrese, záhadná temnota, jejich schopnost proměny - být zároveň drsná a jemná, ošklivá a krásná? Nemají z nich muži strach? A naopak, není tady riziko, že se stanou místo atraktivních poloviček spíše "kamarády" z tělocvičny? Mají muži potřebu ženy-bojovnice chránit, protože i ony to potřebují?
České znění.

http://www.filefactory.com/file/a134b65/n/Zeny_v_boji.part1.rar
http://www.filefactory.com/file/a134b6e/n/Zeny_v_boji.part2.rar

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page