Časté odpovědi

1. Používání vulgárních a urážlivých výrazů je na tomto webu zakázáno.

2. Vedle toho zde také platí zákaz komerční reklamy všeho druhu.

3. Pro stahování doporučuji používat aplikaci JDownloader (http://jdownloader.org/jdownloader2) nebo FreeRapid (http://wordrider.net/freerapid/download.htm).

4. Stažené archivy (koncovky .rar nebo .001) lze rozbalit v programu 7-zip (http://www.7-zip.org/download.html). Heslo vždy najdete v popisu dokumentu. Pokud archiv při rozbalování hlásí chybu, zkuste všechny "poškozené" části stáhnout znovu.

5. Pokud se dokument z jakéhokoliv důvodů nepřehrává koretně, zkuste nainstalovat MPC-HC (https://mpc-hc.org/downloads) nebo VLC (http://www.videolan.org/vlc).

6. Ocením pokud umístíte odkaz na sedící titulky do komentáře pod dokumentem. Pro případné přečasování nebo překlad titulků můžete použít např. aplikaci Subtitle Edit (https://github.com/SubtitleEdit/subtitleedit/releases).

7. Pokud byste odkazy (ke stažení) chtěli postovat i na svůj web, nemám nic proti. Jen prosím na konci alespoň každého pátého přebraného dokumentu uveďte odkaz na tento blog. Také používejte výhradně jenom "chráněné odkazy". Tzn. např. https://safelinking.net/CJy1Qsf.

8. Případné nefunkční odkazy prosím nahlaste v komentáři pod dokumentem.

9. THX potěší.

10. Pokud se vám jakýkoliv dokument líbil, kupte si jej!

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page