Tajemství pohlaví / Secret of the Sexes (2006)

Někdy možná až příliš vědecký, přesto však velmi vtipný a zajímavý dokument o rozdílech mezi pohlavími. České znění.1 komentářů :: Tajemství pohlaví / Secret of the Sexes (2006)

  1. Viděla jsem tento dokument v televizi a musím říct, že to bylo velice zajímavé. A je pravda, že mezi ženami a muži je spousta rozdílů, ale když se budeme snažit pochopit toho druhého, proč dělá to co dělá a proč se chová, tak jak se chová, možná to bude jen k dobru. Možná to povede k tomu, že se nebudeme mezi sebou tolik hádat a snažit se za každou cenu z toho druhého vymámit odpověď na cokoli. Třeba by se nám všem lépe žilo, kdybycho byli více otevření a snažili se více mluvit o tom, co bychom chtěli, co potřebujeme, co se nám líbí a co naopak ne atd.

Okomentovat

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page