Jihad for Love, A (2007)

A 'Jihad for Love' is a daring documentary filmed in twelve countries and nine languages. Muslim gay filmmaker Parvez Sharma has gone where the silence is strongest, filming with great risk in nations where government permission to make this film was not an option. A Jihad for Love is the first-ever feature-length documentary to explore the complex global intersections of Islam and homosexuality. The majority of gay and lesbian Muslims must travel a lonely and often dangerous road. In many nations with a Muslim majority, laws based on Quranic interpretations are enforced by authorities to monitor, entrap, imprison, torture and even execute homosexuals. As a result, many gay and lesbian Muslims end up renouncing their religion. But the real-life characters of A Jihad for Love aren't willing to abandon a faith they cherish despite its flaws. Instead, they struggle to reconcile their ardent belief with the innate reality of their being.
Původní znění, anglické titulky.

http://www.filefactory.com/file/b14h91b/n/a.jihad.for.love.2007.limited.docu.dvdrip.xvid-nodlabs.avi.001
http://www.filefactory.com/file/b14h8g0/n/a.jihad.for.love.2007.limited.docu.dvdrip.xvid-nodlabs.avi.002
http://www.filefactory.com/file/b14h8g1/n/a.jihad.for.love.2007.limited.docu.dvdrip.xvid-nodlabs.avi.003
http://www.filefactory.com/file/b14h8gh/n/a.jihad.for.love.2007.limited.docu.dvdrip.xvid-nodlabs.avi.004
http://www.filefactory.com/file/6gosluzm51tj/a.jihad.for.love.2007.limited.docu.dvdrip.xvid-nodlabs.srt

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page