Favela Rising (2005)

One night in a favela, an impoverished barrio on the outskirts of Rio de Janeiro, an infamous druglord shot and killed four policemen, launching what the favela residents refer to as "The Massacre": in retaliation, the military police, known for their oppressive corruption, made a sadistic surprise attack on the community and slaughtered 21 of its innocent citizens. Favela Rising focuses on Anderson Sá, the brother of one of the victims. Instead of seeking revenge by further entrenching himself in drug trafficking — often the only mode of survival for those living in the favelas — he began to wonder how to counteract this cycle of violence. In order to save the youth in his barrio from the grim fate that would most likely await them, Sá began Grupo Cultural AfroReggae, an organization that uses music and dance to rally against the violence and crime that these youth face every day.
Původní znění, anglické titulky.

http://www.filefactory.com/file/b28g17f/n/Favela.Rising.DVDRip.XviD-pedr1nho.avi
http://www.filefactory.com/file/b3480h7/n/Favela.Rising.DVDRip.XviD-pedr1nho.srt

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page