Punk's Not Dead (2007)

On the edge of the 30th anniversary of punk rock, Punk's Not Dead takes you into the sweaty underground clubs, backyard parties, recording studios, and yes, shopping malls and stadium shows where punk rock music and culture continue to thrive. Thirty years after bands like the Ramones and the Sex Pistols infamously shocked the system with their hard, fast, status-quo-killing rock, the longest-running punk band in history is drawing bigger crowds than ever, "pop-punk" bands have found success on MTV, and kids too young to drive are forming bands that carry the torch for punk's raw, immediate sound. Meanwhile, "punk" has become a marketing concept to sell everything from cars to vodka, and dyed hair and piercings mark a rite of passage for thousands of kids. Can the true, nonconformist punk spirit still exist in today's corporatized culture? Featuring interviews, performances, and behind-the-scenes journeys with the bands, labels, fans, and press who keep punk alive, Punk's Not Dead dares to juxtapose pop-punk's music and lifestyle against the roots in the 70s and 80s, resulting in unexpected revelations. A DIY search for the soul of a subculture and a celebration of all things loud, fast, and spiked, Punk's Not Dead shows punk is stronger and more relevant today than it's ever been.
Anglické znění, české titulky možná najdete zde.Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page