Dormant Argentina / Argentina latente (2007)

Argentina produces food for 300 million people worldwide while 30% of its own population live below the poverty line. From South to North, technicians, workers and scientists give emotional testimonies about the potential and contradictions of this scientifically advanced country with high poverty rates.
They cry out for a halt to the pointless self-strangulation of a resource-rich and always innovative nation, a once and perhaps future path-breaker in fields from ship-building and aviation to nuclear power.
Původní znění, anglické titulky.

http://www.filefactory.com/file/cfe536a/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part1.rar
http://www.filefactory.com/file/cfe5363/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part2.rar
http://www.filefactory.com/file/5na1k65r69ez/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part3.rar
http://www.filefactory.com/file/cfe536f/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part4.rar
http://www.filefactory.com/file/cfe536b/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part5.rar
http://www.filefactory.com/file/w208nd6m0bj/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part6.rar
http://www.filefactory.com/file/cfe5360/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part7.rar
http://www.filefactory.com/file/cfe5359/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.seba94st.part8.rar
http://www.filefactory.com/file/c0af24e/n/Argentina.Latente.de.Pino.Solanas.DVDrip.2007.srt

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page