Jekyll a Hyde: pravdivý příběh / Jekyll and Hyde: The True Story (2004)

Ve dne byl William Brodie úspěšný podnikatel, věrný manžel, milující otec, vážený občan Edinburghu a církevní hodnostář. Nikdo však nevěděl, až do jeho veřejného soudního procesu a bizarního oběšení, že v noci se měnil v hazardního hráče, pasáka, sexuální šelmu a maskovaného vůdce jednoho z nejznámějších edinburghských gangů. Brodie fascinoval Roberta Louise Stevensona celý život, takže v roce 1886, když byl požádán, aby přišel s krvákem, chytil se šance. Brodieho neuvěřitelný pravdivý příběh a Stevensonovo románové přepracování nás zavede do vědecké debaty nad realitou rozdvojené či mnohočetné osobnosti.
České znění.

http://www.filefactory.com/file/c094045/n/Jekyll.a.Hyde.Pravdivy.pribeh.2004.DVB-T.XviD.CZ.part1.rar
http://www.filefactory.com/file/c09405f/n/Jekyll.a.Hyde.Pravdivy.pribeh.2004.DVB-T.XviD.CZ.part2.rar

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page