Age of Stupid (2009)

The film begins in the year 2055 in a world ravaged by catastrophic climate change; London is flooded, Sydney is burning, Las Vegas has been swallowed up by desert, the Amazon rainforest has burnt up, snow has vanished from the Alps and nuclear war has laid waste to India. An unnamed archivist (Pete Postlethwaite) is entrusted with the safekeeping of humanity's surviving store of art and knowledge. Alone in his vast repository off the coast of the largely ice-free Arctic, he reviews archive footage from back "when we could have saved ourselves", trying to discern where it all went wrong. Amid news reports of the gathering effects of climate change and global civilisation teetering towards destruction, he alights on six stories of individuals whose lives in the early years of the 21st century seem to illustrate aspects of the impending catastrophe. These six stories take the form of interweaving documentary segments that report on the lives of real people in the present, and switch the film's narrative form from fiction to fact.
Anglické znění, anglické titulky.

http://www.filefactory.com/file/b3d2a26/n/The_Age_of_Stupid_2009_LiMiTED_DVDRip_XviD.avi
http://www.filefactory.com/file/b3d2bb2/n/The_Age_of_Stupid_2009_LiMiTED_DVDRip_XviD.srt

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page