Ku Klux Klan: A Secret History, The (1998)

This documentary ventures back to the days of the Reconstruction South and through the landmarks in Klan history to tell the complete story of the most famous hate group in America. Discover how the six original Klansmen came together and chose their name. See how the release of America's first blockbuster movie spurred a resurgence in the KKK and how they expanded their target to include Jews, Catholics and immigrants as well as blacks. Examine the tactics of Klan leaders like William Joseph Simmons and David Duke. And, finally, find out how the Klan has repeatedly battled back from the brink of extinction. Filled with rare and often disturbing footage as well as extensive interviews with, Klan experts, past and present members and reporters, this documentary presents a comprehensive history of the Ku Klux Klan.
Anglické znění, české titulky možná najdete zde.http://www.filefactory.com/file/b52hac5/n/Ku.Klux.Klan-A.Secret.History.TVRip.SoS.avi

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page