Pouto mezi dvojčaty / Trapped by my twin (2007)

Liesbeth a Angelique Raevenovy jsou dvě pětatřicetileté ženy – pohledné, zdravé, a přesto nešťastné. Jsou to jednovaječná dvojčata. A právě to jim znemožňuje užívat si normálního života. Liesbeth už před časem začala toužit po mužské lásce a rozhodla se osamostatnit. Ale její volba měla nečekaně fatální následky. U Angie, jinak vždy té úspěšnější a pohlednější z obou, se krátce po sestřině odchodu začaly objevovat příznaky mentální anorexie, která ji nakonec málem připravila o život. A právě tehdy Liesbeth propadla těžkým, ničivým depresím. Tento tragický příběh však ještě nekončí. Angelique, která se mezitím částečně zotavila, zavrhla veškerý soukromý život a kariéru a zasvětila je raději sestře. Koloběh vzájemného spoutání se uzavřel. A už jej nelze opustit, protože obě cítí příliš velkou vinu, že se pro ně jejich sourozenec obětoval…
České znění.

http://www.filefactory.com/file/c2020c4/n/Pouto_mezi_dvojcaty_-_by_eric_cartman.avi

Špatný vTTIP!

Transatlantická obchodní a investiční smlouva (TTIP) je právě projednávaná úmluva nebývalého rozsahu. Má prý vzájemně pomoci ekonomikám EU a USA. Údajný vznik nových pracovních míst ovšem zpochybňují dosavadní zkušenosti s obdobnou dohodou NAFTA a jinými. Dá se očekávat spíše likvidace mnoha podniků, farem i míst pod masivním tlakem dovozů z USA. Pod masivním tlakem USA je ostatně i vyjednávání samotné. To probíhá s vyloučením veřejnosti, v naprostém utajení.

Kvůli odlišně fungujícímu regulačnímu systému navíc mají americké produkty (včetně potravin) často významná rizika zdravotní i environmentální. TTIP také hrozí odstartovat „závod ke dnu“ – drastické zhoršování mnoha životních aspektů občanů v EU i USA ve snaze vyhovět velkému byznysu. Obří zisky by naopak připadly velkým nadnárodním korporacím (jako již uváděné Monsanto nebo Walmart), kterým by již nadále nedokázaly vzdorovat oslabené právní systémy jednotlivých států. Pokud Vám tato situace není lhostejná, neváhejte podpořit celoevropskou iniciativu proti této superúmluvě na vttip.cz nebo stop-ttip.org (popř. stop-ttip.cz).

Update (7/2016): Výše uvedené se zdá potvrzovat i právě přidaný dokument nizozemské veřejnoprávní televize VPRO s názvem TTIP: Might is Right (2015), který se zaměřuje zejména na současnou praxi tzv. arbitrážních tribunálů. A hlavně text uniklé dohody TTIP (naprosté většiny jejích kapitol), kterou zveřejnila organizace Greenpeace na podpora.greenpeace.cz/TTIP. Pro úplnost nutno dodat, že o obchod s ČR/EU se v první řadě nejedná ani Číně a samozřejmě ani Rusku.


 
Top of page